

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | 2-Wire, CAN |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Turn-On Delay Time | 220 ns |
| Operating Supply Current | 65 mA |
| Quiescent Current | 15 A |
| Propagation Delay | 220 ns |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 65 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1322
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13877
Ext.Price$1.13877
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13877 | $1.13877 |
| 10 | $0.84467 | $8.44670 |
| 25 | $0.76944 | $19.23600 |
| 50 | $0.72453 | $36.22650 |
| 100 | $0.68223 | $68.22300 |
| 300 | $0.64893 | $194.67900 |
| 500 | $0.61726 | $308.63000 |
| 1000 | $0.59760 | $597.60000 |
| 3000 | $0.58069 | $1742.07000 |
| 5000 | $0.56426 | $2821.30000 |
